Drobečková navigace

Úvod > O školce > Aktuálně z MŠ > Celodenní výlet

Celodenní výletDatum konání:
25.5.2018

V pátek 25. 5. 2018 jsme byli na celodenním výletu se školou a školkou.

Jako první jsme navštívili muzeu autíček v Přísece. Viděli jsme autíčka, se kterými si hráli naši dědové a tátové. Byly tam i jiné hračky, nejen autíčka. Holky to moc nebavilo, ale kluci a školka si to užili.

Po muzeu jsme vyrazili na Dalešickou přehradu. Byli jsme se projít a kouknout na hráz Dalešické přehrady. Začalo poprchávat, tak jsme se schovali v takovém polorozpadlém přístřešku. Objevil se jednooký kapitán a vzal nás na parník. Tam jsme se pustili do řízků a jiných pochutin, hlad je hlad. Stihli jsme se ale rozhlížet i po okolí. Jak to popsat? Krása, paráda, fantazie.

Po projížďce parníkem jsme se autobusem přesunuli do Dašova a šli se podívat na rozhlednu, proč ty rozhledny staví na kopci. Kdo chtěl a mohl, vyšlapal nahoru na rozhlednu. Ale i ten, kdo nevyšlapal nahoru, si užil jiných výhledů.

Sešli jsme dolů a přečetli jsme si o dívce Marianě, která tam v 18. století šla pro mouku a když se vracela domů tak ji přepadli, okradli a probodli. Proto tam dnes stojí náhrobní kámen a později postavili rozhlednu a pojmenovali ji po ní.

Potom do autobusu a domů. V autobuse byl klid, téměř všichni jsme spali.

Moc se nám výlet líbil a paní učitelkám za jeho zorganizování