O školce

V roce 1961 byla ze zemědělského útulku zřízena mateřská škola, kterou tehdy navštěvovalo 22 dětí. MŠ byla také postupem času rekonstruována, hlavně po povodni v roce 1975, kdy byla převážná část budovy zatopena. V roce 2005 byla provedena generální oprava budovy školky.

V současné době je v budově MŠ provozována mateřská škola pro děti z Dlouhé Brtnice, Hladova, Brtničky a Stonařova. Náplní MŠ je mimo jiné hra na flétnu a zvláštní pozornost je věnována logopedickým nápravám. Děti si během roku připravují 1 až 2 besídky pro rodiče. Pro všechny děti je zajištěna celodenní strava. Provoz mateřské školy rodiče nehradí, podílí se pouze na hrazení dopravy obědů. Ředitelkou mateřské i základní školy je paní Mgr. Ivana Konečná, učitelkami v MŠ jsou paní Ivana Burdová a paní Martina Krčálová, školnicí je zde paní Radka Štanclová.